fbpx

REGULAMIN

§ I Informacje Ogólne

 1. Marka Vinelli zajmuje się projektowaniem i produkcją designerskich mebli na indywidualne zamówienie. Proponujemy meble unikalne, wykonane z surowców naturalnych, najwyższej jakości.
 2. Marka Vinelli nie prowadzi sprzedaży za pomocą sklepu internetowego. Strona internetowa vinelli.pl, prezentująca wizualizacje oraz zdjęcia produktów, ma charakter informacyjny, jednakże nie stanowi ona oferty handlowej w myśl art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.
 3. Ceny przedstawione na stronie internetowej są cenami wyjściowymi, które mogą ulec modyfikacji w toku zawierania transakcji, z uwagi na indywidualny charakter przedmiotu transakcji.
 4. Wizualizacje i zdjęcia prezentowane na stronie vinelli.pl są jedynie przykładami mebli, które mogą być wykonane na indywidualne zamówienie. Dlatego też, realny produkt może mieć odmienny charakter i odcień w odniesieniu do wizualizacji i zdjęć zamieszczonych na stronie. Każdy produkt dostosowany jest do indywidualnych preferencji Klienta.
 5. Wybierając wybarwienie z wzornika kolorystycznego należy brać pod uwagę fakt, iż prezentowany kolor może odbiegać od rzeczywistego.
 6. Ceny produktów podane na stronie internetowej są cenami brutto.
 7. Ceny przedstawione na stronie internetowej są cenami wyjściowymi, które mogą ulec modyfikacji w toku zawierania transakcji z uwagi na indywidualny charakter przedmiotu transakcji.
 8. Podane ceny nie zawierają kosztów wysyłki towarów. Cena wysyłki towaru uzależniona jest od gabarytów produktu i wyboru sposobu dostawy przez Klienta.

§ II Zasady zawierania transakcji

1. Marka Vinelli tworzy produkty na indywidualne zamówienie, które cechuje niepowtarzalność i dostosowanie do wymagań Klienta. Wykorzystując konfigurator produktowy zamieszczony na stronie internetowej www.vinelli.pl, Klient ma możliwość określenia swoich wymagań i preferencji.
2. Na podstawie wymagań określonych przez Klienta, wystawimy zamówienie, które zostanie wysłane drogą mailową do akceptacji Klienta. W zamówieniu przedstawimy wycenę, termin realizacji oraz sposób odbioru towaru, uprzednio wskazany przez Klienta.
3. Po akceptacji ustaleń drogą mailową, Klient zobowiązany jest do wpłaty zadatku w wysokości 50% wartości zamówienia.

§ III Realizacja i dostawa zamówienia

 1. Po złożeniu zamówienia na konkretny produkt, Klient zostanie poinformowany jego o czasie realizacji.
 2. Proces realizacji zamówienia rozpocznie się po zaksięgowaniu kwoty zaliczki, w wysokości 50% wartości zamówienia, na rachunku bankowym.
 3. Sprzedający zobowiązuje się do wykonania zamówionego produktu w terminie ustalonym podczas zawierania transakcji.
 4. W przypadku rezygnacji z zakupu produktu w toku jego wykonywania, zaliczka nie podlega zwrotowi.
 5. Towar zostanie wysłany po zaksięgowaniu całkowitej kwoty wartości zamówienia.
 6. Sposób dostawy zostanie zrealizowany zgodnie z preferencjami i wyborem Klienta.
 7. Czas realizacji zamówienia nie zawiera czasu dostawy produktu.

§ IV Odstąpienie od umowy

Towar nie podlega zwrotowi lub wymianie.

Produkty marki Vinelli tworzone są w oparciu o indywidualne wytyczne i zgodnie z przekazaną specyfikacją Klienta. W związku z powyższym, Klientowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od zawartej umowy (art. 38 pkt. 3, ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta).

§ V Płatności

Wszelkie płatności realizowane są drogą przelewu bankowego na poniższy numer konta:

mBank: 80 1140 2004 0000 3502 7911 5305

EXL Products sp. z o.o.

ul. Czaszkowska 1/9, 62-800 Kalisz

W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko osoby zamawiającej oraz rodzaj zamawianego produktu.

§ VI Specyfika surowców i tolerancje wymiarów

 1. Produkty z litego drewna

Charakterystyka drewna

Tworząc meble z litego drewna przykładamy wagę do ich naturalnego wyglądu. Chętnie eksponujemy sęki i usłojenie charakterystyczne dla danego gatunku drewna. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka widać, że surowce, z których wykonane są nasze meble są w pełni naturalne. Naturalnym jest, że barwa i układ słojów różnią się w zależności od fragmentu surowca. Dlatego też, powierzchnia mebli jest zróżnicowana, co nie stanowi wady produktu, a wręcz przeciwnie, wskazuje na jego naturalność i niepowtarzalność.

Tolerancja wymiarów

Większość komponentów wykonywanych jest ręcznie, dlatego też wymiary mogą nieznacznie różnić się od wymiarów ustalonych na etapie składania zamówienia. Poniżej znajdują się przyjęte tolerancje dla produktów wykonanych z drewna:

– Długość blatu: +/- 10 mm

– Szerokość blatu: +/- 10 mm

– Wysokość mebla: +/- 10 mm

– Grubość blatu: +/- 5 mm

Użytkowanie produktów z drewna

Pamiętajmy, że drewno ma właściwości higroskopijne. Oznacza to, że oddziałuje na stopień wilgotności wnętrza, czego wynikiem może być rozszerzanie się, bądź kurczenie desek. Podczas użytkowania mebli z litego drewna należy zatem zadbać o stały poziom wilgotności powietrza we wnętrzu. Względna wilgotność powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić 45-60%, a temperatura 18-22 stop. C. Jest to ważne szczególnie w okresie zimowym, kiedy na skutek silnego działania ogrzewania, wilgotność w mieszkaniu spada. Unikajmy więc stawiania mebli bezpośrednio przy grzejnikach i innych źródłach ciepła.

2. Produkty z kamienia

Charakterystyka blatów z kamienia

Kamień to naturalny surowiec, który ujmuje swoim pięknem. Sumiennie selekcjonujemy fragmenty kamienia pod Państwa preferencje, jednak na jego powierzchni mogą pojawiać się bardzo drobne, nieliczne wgłębienia, co stanowi naturalną cechę kamienia. W celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni i ukrycia wspomnianych wgłębień wypełniane są one żywicą, a następnie dokładnie polerowane. Wspomniane wypełnienie nie wpływa na trwałość ani wygląd kamienia i nie są uznawane za wadę produktu.

Tolerancja wymiarów

Poniżej prezentujemy przyjęte tolerancje dla produktów wykonanych z marmuru:

– Długość blatu: +/- 5 mm

– Szerokość blatu: +/- 5 mm

– Wysokość mebla: +/- 10 mm

– Grubość blatu: +/- 2 mm

§ VII Standardy wykonania produktu

 1. Produkty marki Vinelli wykonywane są z dbałością o detal i w oparciu o najwyższe standardy.
 2. Tworząc produkty kierujemy się troską o środowisko naturalne.
 3. Cały proces tworzenia produktu, od projektu aż po realizację, odbywa się w Polsce, a drewno stosowane do produkcji jest głównie polskiego pochodzenia.
 4. Dbamy o ograniczanie odpadów pochodzących z wykorzystywanych przez nas surowców.

§ VIII Prawa autorskie

 1. Wizualizacje produktów oraz projekty proponowane na stronie vinelli.pl są własnością EXL PRODUCTS Sp. z o.o. Ich wykorzystywanie na jakichkolwiek polach eksploatacji i kopiowanie jest zabronione, w myśl powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 2. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność EXL PRODUCTS Sp. z o.o. i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody EXL PRODUCTS Sp. z o.o.
Call Now ButtonZadzwoń do nas